Barvení pomocí rostlin, Věra Bidlová

Autor: Petr Tryščuk <petr(at)v-klub.cz>, Téma: Recenze, Vydáno dne: 15. 05. 2006

Pro toho, kdo chce okusit život předků, by barvení textilií mělo být zajímavou zkušeností. Pro tápající i pokročilé je zde jako pomocná berlička skvělá kniha Barvení pomocí rostlin, která komplexně řeší právě otázku barvení.

Chcete si zkusit barvení?

Navštivte naše 
Historické tržiště !

Pro našince sice budou některé smáčedla či barvířské zdroje méně zajímavé (neb se s nimi Slované nesetkali), ale jako úvod do barvení je to plnohodnotně dostačující.

Každopádně si přečtením knihy ušetříte mnoho zbytečné práce při svých barvířských pokusech. Alespoň mně tato kniha barvení výrazně usnadní.

Množství poskytnutých rad, tipů a dalších informaci je poměrně obsáhlé a svědčí o velkém zaujetí a o zkušenostech autorky. A také množství odvedené práce! Z vlastní zkušenosti dobře vím, kolik dá práce jen sehnání některých barvířských rostlin a co pokusů je třeba odzkoušet.

Necítím přílišnou potřebu pět na tuto knihu slávu, protože je opravdu dobrá a s čistým svědomím ji mohu všem zájemcům o oživlou historii doporučit.

---------------

Pokud si objednáte knihu přímo v nakladatelství Grada, mohu Vám poradit (při jednom poštovném) další zajímavé tituly (věnované řemeslům) a dobře použitelné právě pro naše staroslovanské zájmy.